Programy telewizji naziemnej

Telewizja naziemna programy

W ramach obecnie obowiązującego standardu nadawania telewizji naziemnej DVB-T dostępnych jest obecnie blisko 30 programów nadawanych przez nadawcę publicznego oraz stacje komercyjne i społeczne, na multipleksach 1, 2, 3 i 8.

Na dzień dzisiejszy Telewizja Polska nadaje drogą naziemną programy na trzech różnych multipleksach cyfrowych: MUX-1, MUX-3 oraz MUX-8.

Programy telewizji naziemnej - lista

MUX

Lista programów dostępna w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC

 

DVB-T2/HEVC

Obecnie w ramach telewizji naziemnej można oglądać następujące programy Telewizji Polskiej

Nowy sezon Stulecie Winnych

 

logo TVP1

 

TVP 1 potocznie nazywana „Jedynka” to najdłużej działająca ogólnopolska stacja telewizyjna, kierująca swój program do szerokiej widowni.

Oferta TVP 1 to informacja: „Wiadomości” i „Teleexpress”; publicystyka: „ALARM!”, „Sprawa dla reportera”, „Magazyn Ekspresu Reporterów”; duchowa refleksja: transmisje Mszy św., programy katolickie: „Ziarno”, „Między ziemią a niebem” oraz filmy dokumentalne prezentowane w stałych cyklach: „Świat bez fikcji”, „Historia bez tajemnic”, „Fascynujący świat”.

Jedynka to także popularne i lubiane przez polskich widzów seriale: „Ojciec Mateusz”, „Leśniczówka”, „Korona królów”, „Wojenne dziewczyny”, „Komisarz Alex”, a także scena dla Teatru Telewizji.

TVP 1 zaprasza też na jedyny w swoim rodzaju reality show „Rolnik szuka żony”, którego kolejne edycje oglądają miliony widzów.

Jedynka gwarantuje świetną zabawę z teleturniejami: „Jaka to melodia?”, „Jeden z dziesięciu” czy „Postaw na milion” Transmisje z największych wydarzeń sportowych dostarczają od lat Polakom niezapomnianych emocji.

 

 

Logo TVP2

 

TVP 2 potocznie nazywane „Dwójką” codziennie rano zaprasza swoich widzów na ulubiony program „Pytanie na śniadanie”, a wieczorami na polskie seriale: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” oraz wyjątkowe cykle filmowe prezentowane w pasmach „Filmowe czwartki”, „Kino relaks”, czy „Kino Festiwalowe”.

TVP2 gwarantuje nowoczesną rozrywkę, opartą na najlepszych światowych trendach. Od ponad dekady spektakularny talent show „The Voice of Poland” wyłania wybitne młode gwiazdy, uzupełniony od niedawna o edycje „The Voice Senior” i „The Voice Kids”. Natomiast „Szansa na sukces” jest przepustką dla zwycięzców do udziału w najważniejszych wydarzeniach muzycznych jak: KFPP w Opolu, Eurowizja czy Eurowizja Junior.

 

 

Widzowie wybierają w Dwójce również teleturnieje: „Koło fortuny” i „Familiadę”.

LogoTVP3

 

TVP3 – informuje o wydarzeniach w poszczególnych regionach Polski.

W ofercie znajdują się programy publicystyczne, informacyjne, reportaże, programy interwencyjne i filmy dokumentalne.

Główne pozycje to „Głos Regionów”, „Echa Dnia”. Na Antenie emitowane jest pasmo ogólnopolskie (pasmo wspólne) oraz pasma własne 16 oddziałów terenowych.

Każdy z oddziałów przygotowuje swoje programy informacyjne, publicystyczne i społeczne. TVP3 to także oferta rozrywkowa: „Piosenka dla Ciebie” oraz „Cafe Piosenka”.

Strona: regiony.tvp.pl

TVP Sport logo

 

TVP Sport to kanał tematyczny Telewizji Polskiej, zapewniający silne emocje i pasjonujące widowiska.

Prezentuje najciekawsze dyscypliny z eksperckim komentarzem takich dziennikarzy jak: Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz, Jacek Laskowski czy Piotr Sobczyński.

TVP Sport jest najlepiej oglądanym kanałem sportowym w Polsce, dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX3. W ofercie kanału znajdują się liczne transmisje piłkarskie m.in.: EURO 2020 i mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów i Europy, Pucharu Włoch i Króla oraz Ekstraklasy. Ponadto imprezy mistrzowskie w letnich dyscyplinach olimpijskich: siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, kolarstwie, boksie, wioślarstwie, tenisie (cykl WTA), a także transmisje z IO w Tokio.

W TVP Sport nie brakuje też sportów zimowych: skoków i biegów narciarskich oraz hokeja na lodzie (w tym NHL). Antena emituje ciekawe magazyny: „4-4-2”, „Gol”, „Retro TVP Sport”, „Ring TVP Sport” oraz program informacyjny „Sportowy Wieczór”.

Strona: sport.tvp.pl

TVP ABC logo

 

TVP ABC to kanał dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Oferuje nowoczesne, BEZPIECZNE programy i animacje, które w mądry i przyjazny sposób, przekazują pozytywne wzorce zachowań i relacji między rówieśnikami oraz między pokoleniami.

Emituje klasykę animacji, w tym najlepsze produkcje Telewizji Polskiej oraz polskich animatorów. TVP ABC bawi, uczy, inspiruje i rozwija. Pobudza dzieci do intelektualnej aktywności, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomaga najmłodszym w poznawaniu świata, zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Promuje też polską kulturę, tradycję i język, a także przeciwdziała wykluczeniom społecznym.

Antena produkuje własne audycje o charakterze edukacyjnym, a także stale wprowadza do swojej oferty i samodzielnie dubbinguje seriale animowane. Poza ofertą dla najmłodszych, Antena proponuje cykl poradnikowy „Moda na rodzinę”, dzięki któremu rodzice mają możliwość poszerzania wiedzy o nurtujących ich problemach w trudnym procesie wychowawczym.

W ofercie nie brakuje też fascynujących programów popularno-naukowych, przyrodniczych, krajoznawczych, kulinarnych, a także seriali z lat dzieciństwa obecnych rodziców. O sile TVP ABC świadczą wyniki oglądalności. Antena jest liderem wśród kanałów dziecięcych.

Strona: abc.tvp.pl

TVP Kultura logo

 

Pierwszy kanał tematyczny TVP. To jedyny w Polsce program poświęcony w całości tematyce kulturalnej, od filmu po publicystykę, od sztuk wizualnych po teatr.

TVP Kultura jest laureatką nagród: Hot Bird TV Award w kategorii Kultura/Edukacja, EBUconnect w kategorii Best Comedy, Reality or Entertainment Promo, SAT Kurier Award, nagroda Muzeum Sztuki w Łodzi za edukacyjne cykle o sztuce.

Antena systematycznie poszerza swoją ofertę współpracując z najważniejszymi polskimi instytucjami kulturalnymi.

Strona: tvpkultura.tvp.pl

TVP Historia logo

 

TVP Historia – najliczniej wybierany przez widzów kanał historyczny w Polsce i drugi w rankingu wszystkich kanałów dokumentalnych.

Antena przypomina o ważnych rocznicach, faktach i wydarzeniach, a przede wszystkim jest miejscem debaty historycznej Polaków. Przybliża dzieje Europy i świata we wszystkich aspektach, od wielkich politycznych wydarzeń po codzienność i styl życia. W TVP Historia obecne są najcenniejsze i najbardziej lubiane przez widzów produkcje Telewizji Polskiej.

Programy i filmy pochodzące z bogatych zasobów archiwalnych to tylko część oferty Anteny. TVP Historia produkuje własne filmy dokumentalne i reportaże, programy publicystyczne, a także jedyny na rynku telewizyjnym w Polsce program informacyjny o tematyce historycznej. Ramówkę dopełniają filmy fabularne i seriale o ważnych historycznych postaciach i wydarzeniach.

TVP Historia otrzymała wiele nagród, w tym „Tytanowe Oko” Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, czy nagrodę Rady Programowej TVP dla stacji najlepiej wypełniającej misję publicznego nadawcy.

Strona: historia.tvp.pl

TVP Dokument obrazek

 

TVP Dokument to program, który ma ambicję pokazywać świat takim jakim jest. Chcemy być blisko widza i poruszać kwestie ważne dla każdego człowieka. Nie zabraknie tu własnych produkcji Telewizji Polskich, jak i znanych, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów.

TVP Dokument to różne oblicza dokumentu: czułe, ciepłe, jak i surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie – bo najważniejszy jest człowiek.

Oferta programowa TVP Dokument jest bardzo zróżnicowana – począwszy od własnych flagowych produkcji dokumentalnych, poprzez „Weekendy z BBC”, produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne. Na antenie nie zabraknie również klasycznych serii reportaży TVP m.in. „Szerokich torów” Barbary Włodarczyk. W ramach pasm opartych na bogatych zbiorach archiwalnych Telewizji Polskiej, poddanych rekonstrukcji cyfrowej, przypomnimy widzom także klasykę polskiej szkoły reportażu i dokumentu.

TVP Kobieta logo

 

TVP Kobieta jest kanałem tematycznym o charakterze lifestylowo-poradnikowo–rozrywkowym, skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. Adresowany jest do kobiet niezależnie od wieku, wykształcenia i stylu życia. Oferta programowa anteny ma inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek.

Pierwszy w historii Telewizji Polskiej oraz jedyny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestylowy w pełni poświęcony tematyce kobiecej. W bogatej ofercie programowej znajdą się programy lifestylowe dotyczące urody, pielęgnacji, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych.

Do tworzenia programów w TVP Kobieta zaprosiliśmy ekspertki w swoich dziedzinach. Dzięki posiadanej przez nie wiedzy, na antenie pojawią się wyjątkowe i różnorodne programy, w których z pewnością każdy widz znajdzie coś dla siebie.

TVP Kobieta to kanał mądry i inspirujący, skupiony wokół potrzeb kobiet. Pełen wątków edukacyjnych, poruszający ważne tematy, dostarczający również rozrywki. To miejsce wyjątkowe, w którym każda z Pań znajdzie coś dla siebie.

TVP Kobieta – taka jak Ty

tvp rozrywka obrazek

 

TVP Rozrywka – w swojej ofercie posiada największe hity rozrywkowe Telewizji Polskiej: „The Voice of Poland”, „Szansa na sukces”, „Rolnik szuka żony”, oraz najpopularniejsze teleturnieje: „Koło Fortuny’ i „Familiada”.

Antena emituje również programy promujące polską muzykę rozrywkową: „Gwiazdozbiór’ i „Muzeum polskiej piosenki, czyli historia jednego przeboju”.

W ofercie są też programy rozrywkowe: „Kabaret za kulisami”, „Kabaretomaniacy” oraz niezmiennie popularny „Kabaretowy Klub Dwójki”.

Strona: tvprozrywka.tvp.pl

TVP Polonia logo

 

TVP Polonia – wszędzie tam, gdzie słychać język polski! To pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej adresowany do Polonii i Polaków mieszkających za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską.

Wśród oferty programowej znajdują się produkcje własne, w tym magazyny i reportaże informujące o życiu środowisk polonijnych, serialowe premiery, dokumenty biograficzno-historyczne, fabuły i scena Teatru Telewizji.

Widzowie za pośrednictwem TVP Polonia otrzymują codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim i angielskim. Misją Anteny jest tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków, prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli Polonii, podtrzymywanie polskiej tożsamości oraz upowszechnianie języka ojczystego.

TVP Polonia promuje Polskę za granicą, ukazując walory turystyczne i przyrodnicze Polski, jej specyfikę regionalną, zmiany zachodzące we wszystkich sferach życia naszych obywateli oraz udział Polski w rozwoju Europy i świata.

TVP Polonia dostępna jest za pośrednictwem satelity i sieci kablowych oraz online. Dzięki globalnemu zasięgowi TVP Polonia integruje miliony rodaków rozsianych na świecie.

Strona: polonia.tvp.pl