UEFA EURO 2020 tylko w Telewizji Polskiej

28.05.2021
EURO 2020

Wszystkie mecze na żywo na Antenach Otwartych i w Internecie bez dodatkowych opłat, transmisje w jakości UHD (TVP 4K), najlepsi komentatorzy i eksperci oraz nowinki techniczne – tak będą wyglądały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020 w Telewizji Polskiej. Najważniejsza, oprócz igrzysk olimpijskich w Tokio, impreza sportowa tego roku, zostanie rozegrana od 11 czerwca do 11 lipca.

„Mam ogromną satysfakcję, że dzięki Telewizji Polskiej tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są Mistrzostwa UEFA EURO 2020, będzie dostępne dla wszystkich Polaków, nieodpłatnie i na równych zasadach, a dodatkowo w najlepszym standardzie nadawania – programie TVP 4K. To doskonały przykład tego, w jaki sposób realizujemy misję mediów publicznych, którą jest wzmacnianie narodowej wspólnoty wbrew wykluczeniu i podziałom. Głęboko wierzę, że to europejskie święto futbolu przyniesie ukojenie w tym trudnym czasie pandemii i po długich miesiącach przebywania w izolacji będzie krokiem ku normalności” – mówi Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

UEFA EURO 2020 – gdzie oglądać?

Meczowe spotkania EURO 2020 zostaną pokazane na żywo w ogólnodostępnych kanałach: TVP1 i TVP2 oraz dodatkowo w TVP Sport. Kanał sportowy Telewizji Polskiej w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa spotkania odbywają się o tej samej porze, będzie pokazywał transmisję łączoną. Całe mecze będą dostępne w Jedynce i Dwójce, nie tylko z polskim komentarzem, ale również z audiodeskrypcją i napisami. Antena TVP Sport w całości będzie dedykowana EURO 2020. Codziennie od godziny 8:00 zapraszamy widzów na blok poranny („Studio EURO”, „EUROdebata”, „Łączy nas EURO” – program poświęcony reprezentacji Polski, „Klub Reprezentanta”), następnie na mecze EURO 2020 ze studiami, a na koniec dnia na „EUROwieczór”, czyli specjalne wydanie „Sportowego Wieczoru”. Nie zabraknie powtórek i skrótów spotkań. Każdy fan piłki nożnej będzie mógł żyć najważniejszą imprezą piłkarską od rana do wieczora.

UEFA EURO 2020 – transmisje online

EURO 2020 będzie dostępne także w Internecie, na stronie tvpsport.pl (z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej: z komentarzem polskim lub angielskim, bez komentarza, lub z audiodeskrypcją), w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna oraz w aplikacjach Smart TV. Mecze można będzie oglądać w trzech konfiguracjach: ze studiem lub bez, oraz z kamerą 180 stopni. Ta ostatnia opcja to gratka dla fanów taktyki, którzy będą mogli obserwować mecz, mając przed oczami całe boisko. Na stronie znajdą się także powtórki meczów i ich skróty oraz ważne informacje: newsy dotyczące reprezentacji Polski, plan transmisji i najświeższe informacje z EURO 2020.

Dedykowanych rozgrywkom europejskim audycji nie zabraknie również w social mediach TVP Sport. Na kanale YouTube będą dostępne m.in.: „Out of Context Euro”, czyli mistrzostwa z przymrużeniem oka, czy „Tifosi” program poświęcony mniej znanym drużynom. Mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro2020 w jakości UHD będzie można obejrzeć również na nowym kanale TVP4K. Telewizja Polska na czas europejskiego czempionatu uruchomi na naziemnym multipleksie testowym, w ramach testów nowego standardu nadawania NTC DVB-T2/HEVC, emisję w jakości UHD z dodatkowymi elementami HDR i Dolby Atmos – TVP4K. Program obejmie swoim naziemnym zasięgiem nadawczym 90% populacji kraju. TVP4K będzie dostępny także w ofertach operatorów satelitarnych i kablowych.

Najlepsi komentatorzy

Mistrzostwa skomentują najlepsi komentatorzy w naszym kraju, z „Trzema Tenorami” na czele: Dariuszem Szpakowskim, Jackiem Laskowskim i Mateuszem Borkiem. Oprócz nich przed mikrofonami zasiądą: Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski. Grono ekspertów będzie liczyć ponad 50 nazwisk! Wśród nich, m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński, jak i osoby „powołane” tylko na tę imprezę: Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik, Marek Papszun i wielu innych. W studio przy meczach EURO 2020 oprócz znakomitych gości będą czekały na widzów materiały od naszych reporterów z aren EURO, a także elementy VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.