Sprawdź jakie kanały obejrzysz w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

09.05.2022
Sprawdź jakie kanały obejrzysz w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Zmiana standardu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej przyniesie widzom wiele korzyści. Poza poprawą jakości obrazu oraz dźwięku, odbiorcy NTC mogą także spodziewać się większej ilości kanałów telewizyjnych. Nowe programy będą dostępne po wprowadzeniu standardu DVB-T2/HEVC, czyli jeszcze w tym roku. Poznaj listę kanałów oraz sprawdź, kiedy DVB-T2 będzie wprowadzone w Twoim województwie.

Programy dostępne w NTC

W ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce dostępnych jest obecnie 29 bezpłatnych kanałów telewizyjnych różnych nadawców umieszczonych na 4 multipleksach.

Zobacz także: Kiedy nowy standard NTC?

Odbierać na nich można następujące kanały:

  • Multipleks 1: TTV, Polo TV, Eska TV, Antena HD, Fokus TV, TV Trwam, TVP ABC, Stopklatka TV.
  • Multipleks 2: TV4, TV6, Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2.
  • Multipleks 3: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP3 (Regionalna), TVP Historia, TVP Sport HD, TVP Info HD.
  • Multipleks 8: Metro, TVP Kultura HD, Zoom TV, TVP Kobieta, Telewizja WP, Nowa TV.

Dodatkowo dostępny jest także tzw. Multipleks testowy TVP, w ramach którego w nowym standardzie nadawania można oglądać TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP3, TVP Kultura, TVP Rozrywka.

Nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC

Od 28 marca tego roku rozpoczął się proces przełączeń na nowy standard nadawania telewizji naziemne. Kanały dostępne dotychczas w standardzie DVB-T będą nadawane w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, co oznacza wyższą jakość obrazu u dźwięku. Nowy standard oznacza również, że oferta kanałów będzie się sukcesywnie zwiększała, w związku z możliwością umieszczenia większej ich ilości na każdym multipleksie.

Wdrażanie nowego standardu już się rozpoczęło, jest to zatem ostatni moment, aby sprawdzić, czy posiadany sprzęt odbiera DVB-T2/HEVC.